Zapisz dzieci na wakacyjne warsztaty w bibliotece!

Jeśli chcecie, aby wasze pociechy spędziły wakacyjny czas w twórczy i ciekawy sposób koniecznie zapiszcie je na wakacyjne zajęcia w Wadowickiej Bibliotece Publicznej!

W tym roku Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci od 7 roku życia na wyjątkowe warsztaty, które będą wspaniałą okazją do rozwijania pasji, nawiązywania nowych przyjaźni i spędzenia czasu w kreatywny sposób. Zajęcia są bezpłatne i mają na celu rozwijanie zainteresowań oraz pasji, stanowiących doskonałą alternatywę dla współczesnych zagrożeń i uzależnień, czyhających na dzieci i młodzież we współczesnym świecie.

Tym razem wakacyjne zajęcia będą odbywać się w każdą środę pod hasłem „Miej pasje, nie nałogi” i będą prowadzone dwutorowo w budynku głównym (ul. Legionów 1) oraz w filii Wadowickiej Biblioteki w Wysokiej. Dla dzieci i młodzieży przygotowano wiele atrakcyjnych zajęć podczas, których wykonamy m.in. las w słoiku, domki dla owadów, niepowtarzalne skarbonki, własne kosmetyki – mydełka i sole do kąpieli, świece żelowe, ozdobne breloczki czy piękne malowidła na szkle. Naszą bibliotekę odwiedzą również „szaleni naukowcy”, więc nie zabraknie widowiskowych eksperymentów chemicznych!

Przed wybranymi warsztatami (3 i 17 lipca oraz 14 i 21 sierpnia) odbędą się krótkie (15 min) pogadanki na temat różnych zagrożeń. Spotkania te będą prowadzone przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wadowicach oraz policjantów z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu, dzieci dowiedzą się, jak unikać niebezpieczeństw i prowadzić zdrowy tryb życia.

Cykl wakacyjnych spotkań zakończy Piknik Profilaktyczny, który odbędzie się 28 sierpnia w Parku Miejskim w Wadowicach. Na najmłodszych będzie czekać tam mnóstwo atrakcji m.in. ciekawie zajęcia animacyjne i profilaktyczne, bańki mydlane, balonowe zoo, malowanie twarzy i wiele innych niespodzianek!

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci z terenu Gminy Wadowice w wieku od 7 lat i są BEZPŁATNE! W związku z ograniczoną ilością miejsc na spotkania obowiązują zapisy osobiste lub telefoniczne (33 823 46 18)! Na zajęcia w terminie 3-24 lipca zapisy ruszają już teraz! Nabór na kolejne warsztaty zostanie uruchomiony w późniejszym terminie (od 25 lipca).

Cykl zajęć wakacyjno-profilaktycznych sfinansowano ze środków Gminy Wadowice.

Harmonogram zajęć – Wadowicka Biblioteka Publiczna, ul. Legionów 1

3 lipca, godz. 10.00 – kropkowane breloczki

10 lipca, godz. 10.00 – las w słoiku

17 lipca, godz. 10.00 – szaleni naukowcy – eksperymenty chemiczne