Wystawa malarstwa Romana Wróbla

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Romana Wróbla – w środę 10 czerwca, o godz. 17:00.
Artysta ukończył Studium Plastyczne, jednak druga jego pasja – sport – z czasem przeważyła. Po ukończeniu Akademii Wychowania Fizycznego podjął pracę jako nauczyciel. Do malarstwa powrócił po przejściu na emeryturę. Tworzy w różnych technikach, maluje farbą olejną, akwarelą, akrylem oraz pastelami, najczęściej pracując bezpośrednio z natury. Tematyka jego prac jest bardzo szeroka. Szczególnie fascynuje go impresjonizm, uchwycenie na obrazie ulotnych chwil, światła i subtelnej kolorystyki. Wiele z jego prac znajduje się w prywatnych kolekcjach za granicą.
Wstęp wolny!